Srry de un duble post dar am zis sa adaug un 20 melodii rock din partea Visual Kei-ului adica partea japoneza

1. Dir En Grey - Obscure
2. Dir En Grey - Child Prey
3. DeathGaze - Abyss
4. DeathGaze- Blood
5. Versailles - Ascended Master (solistu ar trebui sa joace in fileme cu vampiri

)
6. The Gazette - Filth in the beauty
7. The gazette -Taion
8. Lynch. - Ambivalant Ideal
9. Deluhi - Revolver Blast
10. DELUHI - Two Hurt
11. the GazettE - Before I Decay (o melodie care pur si simplu nu-mi iese din cap )
12. Vistlip - EDY
13. ALSDEAD- Distrust
14. Girugamesh - Owari to Mirai
15. Danger Gang - Retsu (printre singurele trupe de fete care adopta stilu Visaul Kei )
16. D'espairsRay - REDEEMER
17. Sadie - Ice Romancer
18. Sadie - Meisai
19. Nega - Mudy Cult
20. exist?trace - RESONANCE
poate uni vor zice ca stilu e un pic gay problema voastra soundu e unu care trebuie asculat si plus d asta am fost la un corcert si live suna mult mai misto decat inregistrat pe albume si de n ori mai bine decat trupele americane si altele ..
Am fost in Stockholm la ExistTrace si pur si simplu am fost uimit
Este stilul de rock care il ascult de mai bine de 2 ani si nu o sa ma opresc vreodata :X